fbpx

College Językowy

O nas

Nasza misja

Misją szkoły College Językowy jest rzetelne przygotowanie dzieci, młodzieży i dorosłych do komunikacji w języku angielskim i ugruntowanie kultury Myślenia Krytycznego, kooperacji i kreatywności w codziennym działaniu i podejmowaniu dobrych decyzji w szkole, pracy, podróży, jak i w życiu osobistym. Otwartość na różnorodność kulturową w świecie, gotowość jej doświadczania i pełne w niej uczestnictwo, buduje wiarę w siebie i prowadzi do wielu sukcesów w relacjach z ludźmi i z samym sobą. Wchodzisz na wyższy poziom.

Posiadamy ponad 20 lat doświadczenia w nauczaniu.

Od roku 1999 zmieniała się nazwa szkoły oraz jej siedziby, lecz idea kursów w małych grupach pozostawała taka sama. Kwestia indywidualnego podejścia do potrzeb ucznia zawsze była dla nas kluczowa.

Uważamy, że zajęcia prowadzone w małych grupach dają możliwość skupienia się na indywidualnych potrzebach każdego  ucznia oraz są źródłem satysfakcji i zabawy czerpanej z zajęć grupowych. W 2021 roku rozpoczął się nowy rozdział dla College’u Językowego –  wprowadziliśmy do oferty wiele nowych kursów oraz rozpoczęliśmy wdrażanie kompetencji 4K do programu naszej szkoły.

Rutyny Myślenia Krytycznego stały się częścią integralną naszej dydaktyki, a kształcenie komunikacji, kreatywności i kooperacji jest, jak zawsze, na pierwszym miejscu wśród najważniejszych umiejętności kluczowych do osiągnięcia sukcesu w biegłym władaniu językiem angielskim, precyzyjnym wyrażaniu siebie w świecie oraz samodzielności w myśleniu, kształtowaniu i wyrażaniu swoich opinii.

Nasze wyniki

W minionym roku szkolnym nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki z języka angielskiego.

Dla egzaminu ósmoklasisty i maturalnego średnia wyniosła kolejno 91% i 94% (poziom rozszerzony). Nie do uniknięcia jest też stwierdzenie, że regularne przygotowanie i uczęszczanie na zajęcia ma decydujące znaczenie.

Przy założeniu, że uczniowie są naszymi podopiecznymi więcej niż dwa semestry jest to imponujące osiągnięcie. Oczywiście nasi uczniowie są zdolni i mają wsparcie w swoich bliskich, ale to tylko jeden z powodów, dla których jesteśmy z nich bardzo dumni.

Wprowadzenie Myślenia Krytycznego do programu zajęć w postaci rutyn miało duży wpływ na program wymian studenckich.

Kilkoro z naszych uczniów w wieku licealnym zostało zakwalifikowanych na wspomniane wymiany i jednym z decydujących czynników było Myślenie Krytyczne, związane z Project Zero Harvard.

Zarówno angielski jak i amerykański system edukacji implementuje ten program od lat i można pokusić się o stwierdzenie, że wdrażanie przez College Językowy Myślenia Krytycznego nie tylko jest kluczową kompetencją XXI wieku, ale jest decydujące przy doborze uczniów na wymiany studenckie (czyli potencjalnych studentów i przyszłych pracowników). Największą motywacją do tych zmian, do dalszego rozwoju, były dla nas słowa pochwały naszych uczniów, których przez ostatnie lata przewinęły się setki.  Zastosowanie naszej metody, doświadczenia oraz systematyczne wprowadzanie nowości do oferty sprawia, że grono naszych zadowolonych z postępów uczniów z roku na rok się powiększa. Nasza troska i zaangażowanie, skupienie na wspólnym celu i dążenie do niego sprawia, że odnosimy sukcesy. Bo Wasze postępy to nasz wspólny sukces.

Nasze motto na ten rok to:
Future is Now.

Opinie

Opinia Pani Agnieszki o College Językowy

Artboard 1a

Opinia Pani Iwony, mamy Zosi, o obozie językowym

Artboard 1 copy 4

Nasz zespół

Izabela Jarzębska

Dyrektor

Nazywam się Izabela Jarzębska.
Moim marzeniem było stworzenie takiego miejsca, w którym uczniowie doświadczają języka, a nie uczą się go. Studia na uczelni i nauka w prywatnej szkole średniej w USA pozwoliły mi doświadczyć czym jest edukacja oparta na relacji uczeń – nauczyciel, nauczyciel – uczeń oraz uczeń – uczeń.
W oparciu o moje doświadczenie powstał College Językowy. Miejsce, w którym wartością są uczniowie i nauczyciele. Nasza troska, zaangażowanie i skupienie na celu to Wasz sukces!
Dziękujemy, że jesteście z Nami!

Michał Jarzębski

Dyrektor ds. Dydaktycznych

Mam dwie pasje w życiu. Uczenie angielskiego to jedna z nich. Druga to gra na gitarze i tworzenie muzyki kiedy tylko mam trochę czasu wolnego.

Przemysław urbański

Dyrektor ds. Edukacji zagranicą

Pasja do podróży i odkrywania świata w naturalny sposób popchnęła mnie ku nauce języków obcych oraz zaciekawieniu edukacją za granicą.
W ramach firmy Eduworld, której jestem współzałożycielem, każdego roku pomagamy ponad 350 osobom z Polski i Hiszpanii w spełnieniu marzeń o studiach za granicą.
Myślę, że warto, aby każdy doświadczył życia w kraju innym niż swój ojczysty - to nie tylko powoduje, że w naturalny sposób chłoniemy języki obce, ale też otwiera nas na nowe doświadczenia, inną kulturę, a także jest fantastycznym wyzwaniem.

Natalia Maroz

Senior Teacher

Jestem Natallia, entuzjastyczna i zorientowana na wyniki nauczycielka języka angielskiego. Moi uczniowie są powodem, dla którego zawsze kochałam nauczanie i nadal to robię. Uwielbiam wchodzić z nimi w interakcje, uczyć się od nich i pomagać im zrozumieć treść każdego kursu.

Agnieszka Gąsiorek

Teacher Trainer

Pasję w nauczaniu odkryłam dzięki pani Izie, która przygotowała mnie do egzaminu z języka angielskiego i zmotywowała do przekazywania swojej wiedzy innym w zarówno skuteczny, jak i przyjemny sposób. Jednakże nauczenie nie jest moim jedynym hobby, cenię sobie późne wieczory spędzone na czytaniu książek fantasy lub szkicowaniu.

Maja Łaniecka

Teacher Trainer

Nauczanie jest moją pasją, dzięki czemu każdy dzień w pracy jest dla mnie przyjemnością. Czerpię ogromną radość z przekazywania wiedzy oraz rozwiązywania problemów każdego ucznia. Oprócz nauczania moją drugą największą pasją jest śpiew, w każdej wolnej chwili rozwijam swoje umiejętności także na tej płaszczyźnie.

Michał Edward Krzemiński

Teacher Trainer

Język to nie tylko narzędzie komunikacji z innymi ludźmi, ale także ze sobą i własnym wnętrzem. Stwarza ogromne możliwości do realizowania potencjału człowieka. Trzymając się tego przesłania, przekazuję moim studentom, jak się języka uczyć oraz jak z niego korzystać. Udowadniam, że nauka jest procesem odkrywczym, twórczym i radosnym.
W moim własnym przypadku znajomość kilku języków otworzyładrogę do spełniania się w edukacji, biznesie, muzyce i literaturze.

Everjoy Manjova

Teacher Trainer – nauczyciel na Angielski obóz nad polskim morzem

I have always been passionate about teaching as a child. English being my first language and only medium in our schools, I adored the whole process of it being different each time and requiring different parts of my personal abilities each day in creating a safe and fun environment for learning and speaking.That is growth, for both the students and teachers. As l teach and speak, l also learn.Together we make it work ❤️