Czy warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Jeśli czytasz ten wpis, to zapewne przeszła Ci przez myśl nauka hiszpańskiego lub już uczysz  się tego języka. Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy warto rozpocząć naukę, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Pomoże Ci podjąć decyzję o rozpoczęciu językowej przygody. Natomiast, jeśli już uczysz się hiszpańskiego, to przeczytaj ten artykuł i dowiedz się dlaczego podjąłeś świetną decyzją wybierając właśnie ten język! W tym artykule poznasz 7 powodów, dla których warto uczyć się języka hiszpańskiego.

1. Hiszpański jest prosty do nauczenia się

Pomimo 14 czasów, czy licznych czasowników nieregularnych hiszpański jest prosty w nauce. Szczególnie przy nauce do poziomu B1 pojawiające się zagadnienia gramatyczne nie są skomplikowane. Na późniejszym etapie czekają Ciebie nieco bardziej złożone konstrukcje  (np. subjuntivo), ale w praktyce nie są one tak skomplikowane, jak mogą się wydawać. Więc niezależnie od tego jak oceniasz swoje zdolności językowe gwarantujemy Ci, że jesteś w stanie opanować język hiszpański na dowolnym poziomie zaawansowania!

Następym uproszczeniem w nauce będzie dla Ciebie znajomość języka angielskiego. Każdy z nas ma z nim styczność, więc nawet jeśli nie mówisz w nim biegle, to przynajmniej “kojarzysz” sporo słów, czy konstrukcji gramatycznych. Język Szekspira będzie dla Ciebie uproszczeniem w nauce hiszpańskiego, ponieważ występuje aż 3000 słów, które mają wspólny rdzeń dla tych języków. Podobieństwa występują również w gramatyce (np. konstrukcja „going to” oraz hiszpański odpowiednik „ir a”).

Plaza de España w Sewilli

2.Rozwój hiszpańskiego = rozwój możliwości zawodowych

Czy warto uczyć się języka hiszpańskiego? A czy warto zarabiać więcej? Mediana zarobków w Polsce dla osób znających hiszpański na poziomie zaawansowanym wynosi około 6500zł, dla średniozaawansowanych 5700 oraz początkujących 4900zł. Marzyłeś o pracy i mieszkaniu za granicą? Dzięki nauce tego języka życie w słonecznej Hiszpanii (ale nie tylko) będzie na wyciągniecie twojej ręki!

3. Podróżuj i poznawaj świat

Hiszpania, tropikalna Kolumbia, unikatowa Kuba, a może przepiękna Patagonia w Argentynie? Znajomość hiszpańskiego ogromnie ułatwi Ci podróż po świecie hispanohablantes. Ludzie, dla których hiszpański jest językiem ojczystym, często znają angielski na bardzo niskim poziomie lub nie znają go w ogóle. Oprócz zdobycia większej satysfakcji dzięki możliwości komunikowania się w ich języku, będziesz mógł lepiej zrozumieć ich niezwykły świat. Jeśli poznasz hiszpański, to te państwa wraz z całym ich bogactwem staną przed Tobą otworem!

4. Studiuj za granicą

Jesteś w liceum lub podczas studiów licencjackich? Pomyśl o studiach w cudownej Hiszpanii… Żeby dostać się na większość kierunków wymagana jest znajomość języka hiszpańskiego (niektóre uczelnie mają kierunki po angielsku, jednak to rzadkość). Jeśli nie zacząłeś się jeszcze uczyć, to nie przejmuj się, wszystko jeszcze przed Tobą, tak jak pisaliśmy w pkt. 1, nauka hiszpańskiego jest stosunkowo prosta! Jeśli myślisz o studiach w Hiszpanii po hiszpańsku lub po angielsku, to koniecznie zajrzyj na tę stronę: https://eduworld.pl)

Sagrada Familia w Barcelonie

5. Hiszpański – klucz do języków romańskich

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego? Ponieważ kolejne nauka kolejnych języków z rodziny romańskiej będzie dla Ciebie dużo prostsza i szybsza! Znając język kastylijski będziesz rozumieć dużo z włoskiego i portugalskiego. Nauka tych języków będzie dla Ciebie zdecydowanie prostsza. Droga do poznania języka francuskiego, choć jest językiem nieco trudniejszym niż dwa wcześniej wymienione, to również będzie dla Ciebie dużo krótsza.

6. Nauka Hiszpańskiego jest świetną przygodą

Oprócz tego, że nauka nie będzie dla Ciebie stanowić żadnego problemu (bo dla każdej osoby mówiącej po polsku hiszpański jest prosty!), to będzie ona świetną przygodą! Szybko zaczniesz składać pierwsze zdania oraz rozmawiać na podstawowe tematy. Nawet nie zorientujesz się kiedy, a już zaczniesz płynnie rozmawiać na różne tematy i rozumieć słowa swoich ulubionych piosenek, filmów czy książek!

7. Rozwijaj się

Nauka każdego języka obcego to bodziec dla Twojego mózgu, dzięki któremu będzie on funkcjonował lepiej oraz starzał się wolniej! Nie tylko poprawisz swoją pamięć oraz zdolności kognitywne, ale także otworzysz sobie drzwi do rozwoju zawodowego.

Poznałeś już 7 powodów, dla których warto uczyć się języka hiszpańskiego. Zachęcony? Zachęcona? Jeśli tak, to pora rozpocząć przygodę z językiem hiszpańskim(lub kontynuować z nową dawką motywacji)! Jeśli chcesz uczyć się z doświadczonym lektorem który przyśpieszy Twój proces nauki, uporządkuje wiedzę czy po prostu zmobilizuje Cię do regularnej nauki, to skontaktuj się z nami. Możesz uczyć się stacjonarnie – w Gdańsku Osowej lub zdalnie (mieliśmy uczniów mieszkających w Danii, Anglii czy Ekwadorze). Przejdź do kursów i poznaj nasze metody nauki pod tym linkiem https://collegejezykowy.pl/kursy/

Przemek Urbański

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *